علف تراش

علف تراش ( براش کاتر ) در بازار ایران با نام های دیگری نیز رایج می باشد مانند: علف زن – حاشیه زن – علف تراش یا همان براش کاتر که تماماً به یک دستگاه اطلاق می گردد.
دستگاه علف تراش دستگاهی می باشد که می توان گیاهان خودروو یا به اصطلاح علف و یا گیاهان شده در مزارع مانند یونجه، جو، گندم و یا علوفه را با آن درو کرد و حتی برای هرس کردن پاجوش های درختان و یا هرس درختچه ها و همینطور برداشت درختچه های تیغ دار مانند تمشک نیز کاربرد فراوان دارد و همچنین جایگزین خوبی برای ذستگاه چمن زن نیز می باشد و برای زدن چمن بصورت مدل دار و یا زدن چمن در حاشیه درختان و جداول و بلوارها، بسیار کاربردی می باشد.

علف تراش و یا براش کاتر دستگاهی می باشد که در دو مدل برقی و موتوری تولید می گردد :

 • علف تراش برقی ( براش کاتر برقی ) :
  الف : که با نیروی مستقیم برق کار می کند: که بیشتر در منازل و باغچه های بسیار کوچک قابل استفاده می باشد و کاربرد محدودی دارد، بدلیل اینکه در همه جا برق در دسترس نیست و همچنین به خاطر استفاده از سیم برق در مجاورت تیغه دستگاه کار با این دستگاه بسیار خطرناک است.
  ب : علف تراش شارژی ( براش کاتر شارژی) : که با باطری قابل شارژ کار می کند و ساعت کار بسیار محدودی دارد و توان و قدرت بازدهی پایینی دارد.
 • علف تراش موتوری ( براش کاتر موتوری ) : که با نیروی محرکه موتور بنزینی کار می کند و خود در دو مدل دو زمانه و چهار زمانه عرضه می گردد.
  الف : علف تراش موتوری دو زمانه ( براش کاتر موتوری دو زمانه ) : که این نوع علف زن با نیروی محرکه یک موتور دو زمانه که توان خود را با مخلوطی از بنزین و روغن تامین می کند و در دو مدل دوشی و
  نوع اول علف تراش موتوری دو زمانه دوشی : که بر روی دوش قرار می گیرد.
  نوع دوم علف زن دو زمانه پشتی که موتور دستگاه، بصورت کوله پشتی روی پشت قرار می گیرد و نیرو توسط یک شلنگ رابط به گیربکس و تیغه انتغال پیدا می کند.
  ب : علف تراش موتوری چهار زمانه ( براش کاتر موتوری چهار زمانه ) : که این نوع علف تراش با نیروی محرکه یک موتور بنزینی چهار زمانه که با بنزین کار می کند و روغن در محفظه کارتل موتور ریخته می شود و کار می کند و در دو مدل طراحی گردیده است.
  نوع اول علف تراش موتوری چهار زمانه دوشی : که بر روی دوش قرار می گیرد.
  نوع دوم علف زن چهار زمانه پشتی :  که موتور دستگاه، بصورت کوله پشتی روی پشت قرار می گیرد و نیرو توسط یک شلنگ رابط به گیربکس و تیغه انتغال پیدا می کند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *